Konser Alanı Geçiş Kontrol Sistemi

Haber Başak İleri Teknoloji 3454 Okuma

Konser Alanı İçin Geçiş Kontrol Sistemleri

İnsanlar rahatça eğlenebilmeleri ve saatlerini verimli bir şekilde geçirebilmeleri için güvenli bir ortama ihtiyaç duymaktadırlar. Konser alanları da güvenlik ihtiyacının olduğu en önemli alanlardan biridir. Her etkinlik alanında olduğu gibi konser alanlarında da geçiş kontrol sistemlerinden faydalanılmaktadır

Konser alanları oldukça kalabalık alanlardır. Bu nedenden dolayı konser alanına gelen kişileri yönlendirme, bilgilendirme, sıraya sokma, güvenlik ve düzen amaçlı olarak şerit bariyer (yönlendirme bariyeri) kullanılmaktadır.

Kontrollü Geçişi Sağlamak Adına Akordiyon Bariyer Konser etkinlik alanları gibi kalabalık alanlarda kontrollü geçişi sağlamak için akordiyon bariyerlerden faydalanılmaktadır. Daha çok otoparklarda araç güvenliğini sağlamak adına karşımıza çıkan akordiyon bariyer, kolay kullanımı ve modüler yapısı sayesinde birbirine ilave yapılarak istenilen uzunluğa erişilebilmesi sayesinde açık ve kapalı etkinlik alanlarında oldukça fazla tercih edilen güvenlik sistemleridir.

Kişi Üst Araması İçin Kapı Tipi Metal Dedektörleri Konser alanına onlarca kişi giriş sağlamaktadır. Kapı tipi metal dedektörleri, geçen kişilerin üzerinde bulunan metalleri yoğunluğuna göre algılayarak sesli ve ışıklı uyarıda bulunurlar. Böylelikle, kişilerin içeriye silah, bıçak gibi tehdit oluşturacak cisimler ile geçmesini engelleyerek konser alanlarında güvenliği sağlamada yardımcı olurlar.

SATIŞ, KİRALAMA, BAKIM, SERVİS HİZMETLERİ

- Başak İleri Teknoloji

Hızlı Geçiş İçin El Dedektörleri Konser alanları gibi yoğunluğun olduğu bölgelerde hızlı üst aramasının sağlanması için kullanılan kapı tipi metal dedektörlerin sinyal gücünün zayıflatılması, bazı durumlarda ekstra güvenlik önlemleri alınmasına sebebiyet verebilir. Bunun için gerekli görülen durumlarda güvenlik görevlilerinin kullanacağı el dedektörlerinin hazırda olması da fayda sağlayacaktır.

Güvenilir Bir Ortam İçin X-ray Cihazları Daha çok kapalı konser alanlarında kullanılan X-ray cihazları konser etkinlik alanına giriş yapan kişilerin üzerinde bulunan çanta, paket vb. cisimleri kontrol ederek alana tehlikeli cisimlerin girilmesini önlenmesinde kullanılabilir.

Konser Alanlarının Vazgeçilmezi Mojo Bariyer Pratik ve kolay taşınabilir yapısı sebebiyle tercih edilen güvenlik bariyerleri, konser alanları da dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerde güvenliği sağlamak amacıyla oldukça fazla tercih edilmektedir. Konser ve etkinlik bariyeri denildiğinde ilk akla gelen mojo bariyerlerin etkinlik alanlarında daha fazla tercih edilmesinin başlıca sebebi ise sahne ve izleyicilerin güvenliğini sağlamanın yanı sıra sanatçı ve seyirci arasındaki düzeni sağlamasıdır.

Konser ve etkinliklerde tek seferlik ya da kısa süreli ihtiyaçlarınızda geçiş kontrol sistemlerinin satın alınması gereksiz maliyetler doğurabilir. İhtiyaçlarınıza yönelik elektronik geçiş kontrol sistemlerinin satın alımı konusunda çözüm sağladığımız gibi, x-ray kiralama, kapı tipi dedektör kiralama, güvenlik bariyeri kiralama taleplerinizde de ekonomik ve profesyonel çözümler sunmaktayız.

Başak İleri Telsiz

Haberleşme ve Güvenlik sektöründeki tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.